Piękny i zdrowy pies, czyli jak prawidłowo karmić czworonoga

jak-prawidlowo-karmic-psa-fot-materialy-promocyjne

To, co najważniejsze w codziennym dbaniu o psa, to prawidłowe żywienie. Czy wiesz, jak karmić swojego pupila, aby zapewnić mu zdrowie, dobre samopoczucie i piękny wygląd?

Artykuł sponsorowany


Optymalna dieta

Zadbaj o optymalną dietę, która dostarczy twojemu psu wszystkich składników odżywczych potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ważne jest, by substancje odżywcze zawarte w diecie miały odpowiednie ilości i proporcje oraz były zbilansowane z energią. Pamiętaj, że zarówno nadmiar, jak i niedobór składników odżywczych i energii w pożywieniu jest szkodliwy i może prowadzić do chorób, np. otyłość u psa może być konsekwencją nadmiernej podaży energii, a choroby układu ruchu (choroby ortopedyczne) – braku równowagi mineralno-witaminowej.

Karma dla psa – gotowa czy domowa?


Przygotowanie idealnego pokarmu nie jest proste. W warunkach domowych nie jesteś w stanie określić, ile poszczególnych substancji znajduje się w surowcach, nie możesz dokładnie oszacować ich strat wynikających z obróbki termicznej czy wyeliminować ryzyka zanieczyszczenia, np. mikrobiologicznego. Dlatego pokarm przygotowywany dla psa w domu zazwyczaj nie jest zbilansowany i kompletny.
Produkcja karm gotowych jest szczegółowo opracowana pod względem receptury, bezpieczeństwa i technologii oraz podlega precyzyjnym przepisom i ścisłym kontrolom.
Pełnoporcjowe karmy gotowe dostarczają zwierzęciu wszystkich niezbędnych składników odżywczych w odpowiednich ilościach i proporcjach.

Materiał przygotowała Małgorzata Głowacka – lekarz weterynarii

Więcej informacji na psadoptuj.pl