Żywienie po adpocji, czyli jak zmienić pokarm

zywienie-po-adopcji-fot-materialy-promocyjne

Przygarniasz psa, chcesz, by był zdrowy i najpiękniejszy, by miał błyszczącą gęstą sierść, zdrową skórę. Zadajesz sobie pytanie – jak go karmić?

Artykuł sponsorowany


Ważne, by pokarm dla twojego psa był zbilansowany, kompletny i bezpieczny.

Te warunki spełniają karmy pełnoporcjowe przeznaczone dla psów. Zaspokajają one wszystkie potrzeby żywieniowe zwierzęcia w zależności od wieku, masy ciała i aktywności fizycznej. Psy wymagają pokarmu stałego pod względem składu. Nie osiągniesz tego , podając mu tzw. posiłki domowe. Decydując się na nową karmę, pamiętaj o zachowaniu co najmniej tygodniowego okresu przejściowego, w którym będziesz stopniowo wprowadzał wybraną karmę gotową. Dzięki temu twój pies uniknie niepożądanych reakcji ze strony przewodu pokarmowego, takich jak wymioty czy biegunki związane z nagłą zmianą pokarmu.

Okres przejściowy

Przez pierwsze dwa–trzy dni podawaj pokarm dotychczasowy i nowy w proporcji 75% : 25%. Kolejne dwa–trzy dni mieszaj oba pokarmy po połowie. Przez następne dwa–trzy dni nowa karma powinna stanowić 75%, a dotychczasowa 25%. W ten sposób przechodzisz płynnie do zastąpienia dotychczasowej karmy nową.

Materiał przygotowała Małgorzata Głowacka – lekarz weterynarii