O programie

Tysiące bezdomnych psów każdego dnia czeka w schronisku na kogoś, kto odmieni ich los. Tylko nieliczne znajdą nowych właścicieli. „Przygarnij mnie” to niezwykły program o przyjaźni i budowaniu więzi między psem a człowiekiem.

przygarnij-mnie-fot-p-tarasewicz

Telewizyjny cykl „Przygarnij mnie” jest integralną częścią szeroko zakrojonej kampanii na rzecz odpowiedzialnej adopcji bezdomnych zwierząt i propagowania wiedzy na temat zasad prawidłowej opieki nad czworonogami.
Przez 10 tygodni, w niedzielne wieczory, TVP2 prezentować będzie poruszające historie 7 psów ze schronisk, które znajdą swą przystań i miłość w domach Ambasadorów Kampanii, znanych z zamiłowania do zwierząt i ogromnego zaangażowania w poprawę ich losu.

Każdy z Ambasadorów zaadoptuje – na stałe – przebywającego w schronisku psa.
 
W czasie trwania programu widzowie będą mogli śledzić postępy opiekunów i zwierząt w budowaniu wzajemnej relacji, stając się świadkami zarówno chwil trudnych, jak i pełnych radości czy wzruszeń.

Pod kierunkiem specjalistów – lekarzy weterynarii i behawiorystów – Ambasadorzy pomogą swoim podopiecznym pokonać traumy i nauczyć odpowiednich zachowań. Dowiedzą się, jak postępować z adoptowanym podopiecznym, jak go żywić i o niego dbać.
W kolejnych odcinkach nowi opiekunowi i ich podopieczni będą mogli popisać się świeżo zdobytymi umiejętnościami. Zwycięska para odcinka przekaże dla wybranego schroniska zapas karmy i produkty do ochrony przeciwpasożytniczej.

Nowa odsłona programu „Przygarnij mnie” opierać się będzie na przedstawieniu relacji łączącej psy z ich nowymi właścicielami oraz przemiany jaka zachodzi w każdym z tych zwierzaków. Seria składać się będzie z 10 odcinków, w których każdy z naszych bohaterów starać się będzie stworzyć nowy dom dla psów przygarniętych ze schroniska, które bardzo często borykają się z rożnego rodzaju problemami behawioralnymi, zostały porzucone w trudnych i nieludzkich warunkach czy cierpią z powodów zdrowotnych. Łączy je na pewno jedno: potrzeba miłości, poczucia przynależności do rodziny, bycia potrzebnym. Będziemy towarzyszyć im z kamerami podczas pierwszej wizyty w nowym domu, podczas pielęgnacji, wizyt u weterynarza czy spotkań ze specjalistami, którzy zadbają o właściwy rozwój czworonogów. W każdym z odcinków odsłaniać będziemy kulisy ich adaptacji do życia w domu gwiazd, codziennych wyzwań i zmagań z odnalezieniem się w nowym środowisku. Pokażemy jak ważne jest zaangażowanie w pomoc psom w znalezieniu nowych domów i starania naszych gwiazd aby ten dom stał się bezpiecznym azylem dla adopcyjnych czworonogów.