Czy i jak adoptować psa: premiera cyklu „Przygarnij mnie” w TVP2

prowadzaca-program-olga-frycz-fot-tvp

Anna Popek wraz z córką Oliwią odwiedziły schronisko dla bezdomnych psów. Czy zdecydują się na adopcję jednego z nich? Odpowiedź już w najbliższych odcinkach „Przygarnij mnie”. Premiera cyklu w niedzielę 6 marca o godz. 18:55 w TVP2.

Adopcja psa to decyzja na wiele lat, która może wywrócić życie rodziny do góry nogami. A przy tym ogromna odpowiedzialność. Czy podejmą ją bohaterowie cyklu „Przygarnij mnie”: rodzina z małymi dziećmi, para młodych aktorów, sportowiec, muzycy, samotna, pracująca matka... Przed wszystkimi mnóstwo wyzwań, chwil pełnych wzruszeń. Czy wszyscy zdecydują się na adopcję?

Przez 10 tygodni, w niedzielne wieczory, widzowie Dwójki będą śledzić ich poruszające historie. Poznamy losy adoptowanych psów oraz ludzi, którym cierpienie zwierząt nie jest obojętne. W projekcie udział wezmą m.in. Anna Popek, Magdalena Steczkowska, Bartosz Obuchowicz, Monika Mazur i jej partner, Tomasz Chrapusta, członkowie zespołu Neo i Mariusz Pudzianowski.

Kamery będą z bohaterami programu od pierwszej wizyty w schronisku, by następnie towarzyszyć im w codziennym życiu, także tym domowym i rodzinnym. Zarejestrują emocje i dylematy, momenty zawahania, refleksji i często niełatwych decyzji. Widzowie będą mieli okazję śledzić, jak krok po kroku, dzień po dniu przebiega budowanie relacji i więzi między człowiekiem a zwierzęciem. W roli gospodyni programu wystąpi Olga Frycz.

Postępom opiekunów i psów czujnie przyglądać się będzie, doradzać i pomagać w procesie adaptacji behawiorystka i terapeutka zachowań zwierząt, Aneta Awtoniuk.

„Przygarnij mnie” to również praktyczny poradnik, pozwalający pogłębić wiedzę na temat prawidłowej opieki nad zwierzętami domowymi. Eksperci podpowiedzą, w jaki sposób je karmić, jak dbać o profilaktykę, przewozić samochodem, czy środkami komunikacji publicznej, jak uczyć wymaganych zachowań, a także jak wychowywać w domu, w którym mieszkają inne zwierzęta lub dzieci. Cykl pomyślany został jako część kampanii promującej odpowiedzialną adopcję zwierząt.